Ürünlerimiz
EPS - Genleştirilmiş Polistiren PS - Polistiren PP - Polipropilen PVC - Polivinilklorür PET - Polietilen Teraftalat Alçak Yoğunluk Polietilen Lineer Alçak Yoğunluk Polietilen Yüksek Yoğunluk Polietilen CPE - Klorlanmış Poliepilen Emülsiyon PVC
Bizden Haberler
Şirketimiz ile ilgili haberler bu bölümden yayınlanacaktır.
   
Bize Ulaşın
Telefon :  +90 216 642 16 86
E-mail : info@eymenpetrokimya.com.tr
PS-Polistiren


Polistiren, monomer haldeki styrenden polimerizasyon ile üretilen bir polimerdir. Petrolden elde edilir. Plastik endüstrisinde daha çok PS kısaltması ile kullanılır. Oda sıcaklığında, polistiren katı halde bir termoplastikdir., fakat enjeksiyon veya ekstrüzyon yolu ile işlenirken yüksek sıcaklıklarda eriyik hale getirilir. Daha sonra soğutularak tekrar katılaşması sağlanır.

Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri;

Geri dönüşüm kodu 6 dır. Yoğunluğu 1.03-1.06 gr/ml arasında değişir. Maksimum sıcaklık dayanımı 70°C dir. Rigit ve köpük olabilen, çok yönlü ve amaçlı kullanılan bir plastiktir. Oldukça sert, kırılgan ve parlaktır. Nispeten düşük erime noktasına sahip çok pahalı olmayan bir reçinedir. Polistiren hızlı yanar, kuvvetli gaz kokusu yayar, önemli miktarda kurum üretir. Asetonlu ortamda hızla kabarır. UV ışınlarına iyi direnç gösterir, iyi darbe ve gerilme direnci, düşük fiyat ve işleme kolaylığı vardır. Asit alkali ve tuzlara karşı da üstün bir direnç gösterir.

Kullanım Alanları;

*Levha uygulamaları,CD kutusu, elektrikli eşyalar, ev-dekorasyon eşyaları, kaset, lamba, kozmetik ürün kutuları, gıda ambalajı uygulamaları,TV panelleri, bilgisayar parçaları,kırtasiye ürünleri,bardak, kaşık, çatal, tabak vs.

*Kristal, antişok, ve genleştirilmiş köpük tiplerinde; çeşitli piknik eşyaları, yoğurt kapları, kırtasiye ve hediyelik malzemeler, video ve teyp kasetleri, otomotiv parçaları, köpükten ambalaj ve yalıtım malzemeleri imalatı için.

*Genel Maksatlı

*Enjeksiyon ve ekstruzyon için kristal.

*Antişok

*Levha, profil v.b.

*Köpük

*Kap ve ambalajlar için.

 

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin
Anasayfa İletişimSite HaritasıAtak Mail