Ürünlerimiz
EPS - Genleştirilmiş Polistiren PS - Polistiren PP - Polipropilen PVC - Polivinilklorür PET - Polietilen Teraftalat Alçak Yoğunluk Polietilen Lineer Alçak Yoğunluk Polietilen Yüksek Yoğunluk Polietilen CPE - Klorlanmış Poliepilen Emülsiyon PVC
Bizden Haberler
Şirketimiz ile ilgili haberler bu bölümden yayınlanacaktır.
   
Bize Ulaşın
Telefon :  +90 216 642 16 86
E-mail : info@eymenpetrokimya.com.tr
Streç Film

 

Strech (streç) film, çeşitli ürünleri sıkı ve gergin bir şekilde ambalajlamaya yarayan gerilebilir plastik ambalaj filmine verilen isimdir. (Kelime İngilizce’de gerginliği ifade eden “stretch” kelimesinden gelmektedir. Doğru kullanımı stretch olsa da, Türkçe’ye streç veya strech olarak yerleşmiştir) Streç filmin elastik yapısı ambalajlanan ürünlerin sıkı bir şekilde sınırlandırılmasını sağlamaktadır. Shrink filmlerse ürünlerin etrafına gevşek bir şekilde sarıldıktan sonra ısı ile gerginleştirilirler.

Streç filmler genellikle paletler halindeki yükleri standart birimler haline getirmek ve daha küçük ölçekteki ürünleri bir arada tutmak ve gruplamak için kullanılır.

Streç Film Yapımında Kullanılan Malzemeler

En genel streç film malzemesi lineer düşük yoğunluklu polietilendir (LLDPE – Linear Low Density Polyethylene). Bununla birlikte, farklı türlerde polietilen malzemeler ve PVC de strech film üretiminde kullanılır. Çoğu streç film %100 - %300 civarında gerilme payına sahiptir.

Streç filmlerde önemli kriterler yırtılma gerginliği, yapışma / tutunma seviyesi, netlik, yırtılma direnci, delinme direnci, patlama direnci ve statik deşarjdır.
 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin
Anasayfa İletişimSite HaritasıAtak Mail