Ürünlerimiz
EPS - Genleştirilmiş Polistiren PS - Polistiren PP - Polipropilen PVC - Polivinilklorür PET - Polietilen Teraftalat Alçak Yoğunluk Polietilen Lineer Alçak Yoğunluk Polietilen Yüksek Yoğunluk Polietilen CPE - Klorlanmış Poliepilen Emülsiyon PVC
Bizden Haberler
Şirketimiz ile ilgili haberler bu bölümden yayınlanacaktır.
   
Bize Ulaşın
Telefon :  +90 216 642 16 86
E-mail : info@eymenpetrokimya.com.tr
Yüksek Yoğunluk Polietilen

Yüksek yoğunluk polietilenler, etilenin düşük basınç altında polimerizasyonu ile elde edilirler. Elektrik direnci yüksek, hidrofobik bir polimerdir. Film halinde gaz geçirgenliği vardır. Nitrik aside karşı dayanıksızdır. 60oC’nin altında çözücülerin büyük bölümünde çözünmez. Suya ve inorganik tuzların sudaki çözeltilerine karşı dayanıklıdır.

Kullanım alanları; boru imalinde; su dağıtımı, kanalizasyon, sulama dağıtım şebekeleri, gıda ambalajlamaları ve şeker paketlemelerinde kullanılır, çeşitli oyuncak ve mutfak eşyası imalatı, ağır hizmet torbaları, şerit, iplik ve halat yapımında, izolasyon malzemesi olarak, kablo kaplamada; enjeksiyon kalıplama ile; endüstriyel amaçlı kullanım, şişe kasası, sebze ve meyve taşımacılığında, alet kutusu, yükleme kasası; şişrme ile kalıplamayla; deterjan, şampuan ve kozmetik şişeleri imalatı, kerosen, kimyasallar, oto yağları ve akışkanları için büyük konteynırlar imali olarak sırayabiliriz. Ayrıca YYPE sertliği nedeniyle yaygın olarak kullanılır ve organik solventlere dayanıklıdır. Bununla birlikte kablolarda bulunan petrol jelini emme oranıda düşüktür.

CPE ;
Impact Modifier ( darbe mukavemeti sağlayıcı )

 

 

 

 

 

Bizi Takip Edin
Anasayfa İletişimSite HaritasıAtak Mail